V procesu gradnje objektov se izvajalci velikokrat srečajo s težavo, kam z večjimi količinami izkopov, ki jih ne morejo porabiti na lokaciji gradbišča. Prav tako se zaradi teženj po zmanjšanju odloženih količin industrijskih odpadkov pojavljajo proizvajalci umetno pripravljenih zemljin, ki bi radi svoj produkt preverili pred uporabo v naravi.
Zaradi vedno večje ekološke osveščenosti prebivalstva se povzročitelji izkopov in proizvajalci umetno pripravljenih zemljin srečujejo z dvomi o ekološki primernosti njihovih produktov. Poleg tega je zakonodajalec z Uredbo o obremenjevanju tal z vnašanjem odpadkov za uporabo zgoraj omenjenih produktov v naravi postavil določene zahteve.
Izvajamo vzorčenje tovrstnih materialov (izkopov in umetno pripravljenih zemljin), na podlagi rezultatov analiz vzorcev nato izdelamo ocene kakovosti zemeljskih izkopov in umetno pripravljenih zemljin. V povezavi s Pravilnikom o obratovalnem monitoringu stanja tal pa lahko za vas izdelamo tudi oceno kakovosti tal, kamor se vnaša zemljina ali izkop.
Za obe dejavnosti smo pridobili tudi pooblastilo za delo s strani Agencije Republike Slovenije za okolje (ARSO). Tako lahko naročniki pri nas pridobijo del dokumentacije, ki je obvezna za vlogo za predelavo odpadkov po postopku R10 (okoljevarstveno dovoljenje za vnos izkopa/umetno pripravljene zemljine v tla).
Zanesljivi rezultati neodvisnih strokovnjakov
Storitve izvajamo v skladu z najnovejšimi spoznanji v različnih strokah.
Naloge v vseh svojih dejavnostih in oblikovanje strokovnih mnenj izvajamo neodvisno.
Vsak zaposleni je odgovoren za izvajanje svojih nalog v dogovorjenem času.
Točnost, natančnost, pravilnost in pravočasnost so temelj zanesljivosti in s tem zaupanja naših uporabnikov storitev.